Kursové sázky
 

Kursové sázky jsou sázky, při nichž je výhra podmíněna uhodnutím sportovních výsledků, pořadí ve sportovních soutěžích, závodech nebo uhodnutím jiných událostí veřejného zájmu, např. kursů měn. Výše výhry je přímo úměrná výhernímu poměru, v němž byla sázka přijata, a výši vsazené částky.
 
U kursových sázek záleží hlavně na znalostech a dobrém odhadu. A protože v současné době je díky internetu velmi snadné získávat informace z celého světa, je úspěšnost sázejících velmi vysoká a v průměru se na výhrách vyplácí přes 90 % vkladů, což je u jiných typů sázek téměř nemožné.
 
Navíc u kursových sázek výše výhry nezávisí na tom, kolik dalších sázejících tipovalo správně – o výhru se s nikým nedělíte. Při dobrých znalostech tak můžete dlouhodobě slušně vydělávat.
 
Herní plán

 

Herní plán jsou pravidla, která schvaluje Ministerstvo financí ČR a podle nichž se sázení u společnosti SYNOT TIP řídí. Dostanete ho ve všech našich sběrnách a najdete ho i zde.
 
Kursové sázky podávané na internetu se řídí vlastním herním plánem, který je k dispozici zde.
 
Při reklamování případné výhry a při řešení nesrovnalostí je vždy rozhodující herní plán.
 
Klient


Každý sázející (klient) může sázet buď „anonymně“ (běžný klient), nebo se může registrovat podepsáním smlouvy o kursovém sázení (smluvní klient). Pouze smluvní klienti mohou využívat všech možností sázení, které moderní systém naší společnosti nabízí (vedení sázkového účtu, sázení pomocí telefonu a po registraci - ověření věku ve sběrně - též internetové sázení, využívání věrnostních benefitů
 
 
Sázková příležitost


Na každou sázkovou událost, na kterou lze vsadit (např. fotbalový zápas), může být vypsáno několik sázkových příležitostí (výsledek utkání, počet vstřelených gólů atd.). Každé sázkové příležitosti u naší společnosti je přiřazen čtyřciferný číselný kód, který slouží k lepší a rychlejší orientaci.
Nabídku aktuálních sázkových příležitostí společnosti SYNOT TIP najdete:
 
    na internetu www.synottip.cz
    na sázkových terminálech
    na nabídkových tabulích ve sběrnách
 
Tip


Tip udává možný výsledek nebo souhrn více možných výsledků konkrétní sázkové příležitosti. Tipem může být například “zápas skončí remízou”. Každý tip má svůj kód, např. 0 pro “remízu”.
 
Závislé tipy


Sázkové příležitosti, u kterých výsledek jedné ovlivňuje výsledek druhé nebo z něj bezprostředně vyplývá, se nazývá závislý tip a v jedné sázce nesmíte mít žádné závislé tipy.
 
Například v jedné sázce nemůžete dát tip na výsledek hokejového zápasu Kladno – Sparta a současně tip na výsledek 1. třetiny téhož zápasu, nebo že Sparta vstřelí vítězný gól apod.
 
Kurs


V každé sázkové příležitosti jsou jednotlivým tipům přiřazeny kursy, které vyjadřují výherní poměry příslušných tipů. Čím je tip podle názoru našich bookmakerů pravděpodobnější, tím nižší je vypsaný kurs.
Maximální výše kursů není ničím ohraničena. Je tedy možné, že u velmi nepravděpodobných tipů může sázková společnost vypsat kursy vyšší než třeba 50.
Někdy také může dojít k tomu, že na některý tip nebude vůbec zveřejněn kurs. V takovém případě na tento výsledek nelze momentálně sázet.
Kursy se mohou průběžně měnit zejména v závislosti na změnách očekávání výsledků (např. kurs na fotbalové utkání se může změnit poté, co se zraní klíčový hráč jednoho z mužstev). Změny kursů nemají vliv na již přijaté sázky.
 
Vklad

 

Výši vkladu si určuje sázející sám. Minimální vklad při sázení je 10 Kč. Váš vklad na sázku můžete rovněž libovolně navyšovat, takže ve sběrně, na terminálu nebo při telefonickém sázení můžete vsadit např. 11 Kč, 13 Kč nebo 154Kč.
 
U některých sázkových příležitostí může být omezen rozhodnutím bookmakera, který rozhodne do pár minut.
 
Manipulační poplatek


S každou podanou sázkou je spojeno vybírání manipulačního poplatku, který je potřeba zaplatit ihned při podání sázky. Tento poplatek slouží k pokrytí nákladů sázkové společnosti spojených s příjmem sázek a poskytováním dalších služeb.
Výše manipulačního poplatku je určována dle ceníku platného v době podání sázky.
 
Výhra


S výší vkladů vzrůstá vyhraná částka. Tu vypočítáte vynásobením celkového kursu, ve kterém byla sázka přijata, vsazenou částkou a zaokrouhlením na celé koruny, neboli:
 
    Vklad x Kurs    =    Vyhraná částka
 
To znamená, že výše výhry nezávisí na tom, kolik dalších lidí tipovalo správně. V případě, že vyhrajete, s nikým se o svou výhru nedělíte. Pokud budete sázet na tipy s vysokými kursy, to jsou ovšem méně pravděpodobné tipy, vaše možná výhra se zvyšuje.  
 

Tiket


Tiket je písemný doklad pro sázejícího o přijetí sázky společností SYNOT TIP. Je opisem zásadních dat potřebných k uzavření sázky, které jsou uloženy v počítačovém systému sázkové společnosti, a slouží jako poukázka na případnou výhru a doklad o zaplacení sázky.
 
Výhra je sázejícímu vyplacena pouze po předložení platného tiketu.
 
Lhůta pro uplatnění výhry je 60 dnů ode dne, kdy SYNOT TIP vyhlásí výsledek poslední sázkové příležitosti uvedené na tiketu. Po uplynutí této lhůty nárok zaniká.
Stav svého tiketu rychle zjistíte na internetu nebo na sázkovém terminálu vložením čárového kódu tiketu do čtečky čárového kódu.
 
Výsledky


Výsledky sázkových příležitostí, na které jste si vsadili, najdete
 
    v denním tisku
    na internetu www.synottip.cz
 
Reklamace

 

Pokud nesouhlasíte s vyhranou částkou, výsledkem sázkové příležitosti nebo s jiným rozhodnutím sázkové společnosti, můžete tyto rozhodnutí reklamovat, pomocí reklamačního formuláře. Postup a podmínky reklamace jsou uvedeny v herním pláně.

 

Reklamaci můžete uplatnit pouze vyplněním reklamačního formuláře, který si můžete stáhnout zde.

 
H-konto a I-konto

 

Co je H-Konto a I-konto? Jedná se sázkové účty, které tvoří hráčské konto Hráče, a které vede společnost SYNOT TIP, a.s. pro Hráče na základě Smlouvy o poskytování služeb (dříve na základě Smlouvy o kursovém sázení) H-konto je určeno pro sázení v kamenných provozovnách (land-based) a I-konto je určeno na sázení prostřednictvím internetu. Převod finančních prostředků mezi H-kontem a I-kontem je omezen na částku 5 000 Kč v průběhu 24 hodin. Na H-konto a I-konto může Hráč vkládat finanční prostředky, dochází zde k připsání finančních prostředků z výher Hráče a odepsání jeho vkladů nebo poplatků.

 

Dobíjení sázkových účtů

 

Automatickým připisováním výher

Při jakékoliv sázce na internetu nebo na TNT se Vaše výherní částka, v případě výhry, automaticky připíše na Vaše I-konto.

 

Převodem z účtu

Běžným převodem z Vašeho účtu na bankový účet společnosti SYNOT TIP. Převod může trvat až tri pracovní dny – záleží na převodu peněz mezi bankami.

 

Platební kartou

Pomocí Vaší platební karty, podrobné údaje zadáte v tabulce, která se Vám zobrazí po kliknutí na záložku „Vklad na I-konto“

 

Přímým vkladem

Na kterékoliv z našich 700 poboček.

 

Výběr peněz z konta

 

Převodem na účet

Výběr peněz můžete uskutečnit zasláním peněz na váš účet. Peníze si můžete nechat převést na Váš bankový účet, který jste zadali při registraci. 

 

Výbráním peněz na pobočce

Přímo na jedné z našich 700 poboček.

 
BENEFIT Konto


Je Vaše bodové konto, na kterém naleznete body, které jste získali za sázení, nebo jste je vyhráli v nějaké z našich skvělých soutěží. BENEFIT Konto si nemůžete nijak dobít. Nahrané body na tomto kontu nelze vyměnit na peníze, ale můžete za ně vsadit jakýkoliv AKU nebo SOLO tiket.